Durmaz: 'söz değil sonuç istiyoruz'

26 Nisan 2017 12:55
Durmaz:  'söz değil sonuç istiyoruz'

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat Havalimanında uçuşların iptal edilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamasında İktidar Partisi Milletvekillerinin ve tüm Tokatlıların huzurunda, Başbakan Binalı Yıldırım’ın Bakan iken 15 Aralık 2012 tarihinde çevre yolunun açılışında 2013 yılında kamulaştırma işlemlerini bitirip, 2015 te faaliyete geçeceği dediği yeni Havalimanı sözünü hatırlatan Durmaz, bugün Başbakan verdiği sözü tutmuş olsaydı, biz bu sorunu yaşamayacaktık. Tokatlı söz değil, sonuç istiyor” dedi.

Tokat halkı yeni bir Havalimanının yapılmasını beklerken bugün mevcut havalimanında ki uçuşların da iptal edildiğini ifade eden Durmaz, Tokat’ta yaşayan Tokatlı kadar hemşerimizde İstanbul’da yaşıyor. İstanbul’da 5. büyük İl’iz. Böyle bir durumda Tokat’ta Havayolu ulaşımına önem verilmemesi düşündürücü ve son derece üzücüdür. Tokatlı üvey evlat mı? diye sordu.

Tokat’ta uçuşların geçmiş tarihlerde de iptal edilmesinden dolayı mağduriyet yaşanıldığını hatırlatan Durmaz: “Tokat’a komşu Amasya, Ordu, Samsun, Sivas illerindeki havalimanların da haftanın her günü, farklı firmaların, farklı saatlerde birden fazla alternatifli ve dış hat bağlantılı uçuşları var. Tokat’ın bölgede ki illerimizden ayrı tutulmasını Hükümet’in teşvik paketlerinde de Tokat’a yer vermemesini anlayabilmiş değiliz.

Baktığımızda uçakların doluluk oranı ortalama %80 in altına hiç düşmemiş. 2016 yılında Tokat Havalimanı’nı 53.004 vatandaşımız kullanmış.

Erzincan ilimizin 262 bin nüfusu var. Anadolu Jet, Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları her gün İstanbul Atatürk ve Sabihan Gökçen’e, İzmir’e ve Ankara’ya düzenli uçuş seferleri var. Yine başka bir ilimiz Bingöl’ün 269 bin nüfusu var. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet’in İstanbul ve Ankara’ya düzenli uçuş seferleri var.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle